Kestane Balı R1300

Marka : Baldudak

Ürün Kodu: : KST-1291

Raf Ömrü: 5 yıl

Kargo Süresi: 1 ile 3 gün arası

Ağırlık Birimi: 850 Gram

3.720,00TL
-
+

TIKLA WHATSAPP İLE İLETİŞİME GEÇ

Numara Üzerinden Bize Danışabilirsiniz

0538 340 00 53

Ürün Özellikleri:

Görseldeki ahşap petek hediyesi sadece 450 gram ballarımızın yanında hediye olarak gönderilmektedir. Baldudak R-1300 Kestane ballarımız Rize’nin 1300 rakımlı yaylalarında, yerleşimden, kirlilikten, zirai ilaçtan, sanayiden ve araç trafiğinden uzak bölgelerde üretilmektedir ve dolum tesisimizde el değmeden şişelenmektedir. Bir arı kendi kursağını tam olarak doldurabilmesi amacıyla ortalama 1500 defa çiçek ziyaretinde bulunmaktadır. Bu anlamda 1 gram bal ise 180.000 çiçek ziyareti gibi oldukça zahmetli bir işlem sonucu oluşmaktadır. Baldudak kalitesiyle üretilen ürünlerimiz Rize İl Tarım Müdürlüğü Gıda Analiz Laboratuvarı'nda ve Ege Üniversitesi Argefar Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı'nda analiz ve test edilmektedir. Tüm ürünlerimizde olduğu gibi bu ürünümüzde de şeker ve katkı maddelerinin oranı % 0,0’dır. Ürünlerimiz Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır. Baldudak markamız Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillidir. Raf ömrü 5 yıldır.

KESTANE BALI NEDİR?

Kestane balı, diğer doğal çiçek ballarına oranla buruk bir lezzete ve koyu bir kıvama sahiptir. Diğer ballara göre 2 kat daha fazla demir içerir. Besin değeri yüksek olduğu için güç kayıplarına karşı tavsiye edilir. Kendine özgü tadı ile diğer ballardan kolayca ayırt edilebilir. Halk arasında deli bal veya acı bal olarak da bilinir. Kestane kokusu ve tadını alacağınız bu bal tamamen doğaldır. Bağışıklık sistemini güçlendirir, kısırlık ve idrar kesesi enfeksiyonları için önerilir, grip ve diş ağrısında etkilidir. Şifa kaynağı olan kestane balı faydaları doktorlar tarafından da önemle vurgulanır. Doğru biçimde tüketilen hakiki kestane balı, pek çok derde deva nitelikte bir besin maddesidir.

Kestane Balının Faydaları:

Mikrop öldürücü etkisiyle birçok hastalıkta destekleyici tedavi unsuru olarak kullanılır. Vücut direncini artırır; özellikle soğuk havalarda hastalıklara karşı koruyucudur. Boğazda ve idrar yollarında oluşan enfeksiyonlara iyi gelir. Kestane balı, kuru öksürüğü keser. Hücreleri yeniler ve vücudun temizlenmesine olanak tanır. Akciğer hastalıklarına karşı tedavi edici yönü vardır. Kestane balı kansere karşı koruyucu özellik taşır. Yaraları iyileştirir; ağızda oluşan yaraları ve cilt yaralarını tedavi eder. Bağırsak gazlarını önler ve sindirimi güçlendirir; bağırsaklarda su tutarak kabız olmayı engeller. Kan şekerini düzenler ve diyet yapan kişilerin çabuk acıkmasını engeller; bu nedenle diyet listelerinde yer alabilir. Kan dolaşımını hızlandırarak daha rahat hareket etmesini sağlar. Sarılık hastalığına karşı koruyucu özelliği vardır. Kemiklerde oluşan zedelenmeler için etkilidir. Astım hastalığının tedavisinde doktor önerisi alınarak kullanılabilir; nefes darlığı çeken hastalara ferahlık verir. Deride oluşan yaralanmalarda merhem olarak uygulanır; hafif dereceli yanıklar için de kullanılabilir ve derinin hızla iyileşmesini sağlar. İshale bağlı oluşan karın ağrısında faydalıdır. Kestane balı reflü ve ülser nedeniyle oluşan mide yanmasına karşı etkilidir. Basur sorununa karşı kullanılabilir; ayrıca prostat büyümesini durdurur. Böbrek taşlarının düşürülmesinde etkilidir. Hoş aromasıyla ağız kokularını giderir. Ağrı olan bölgeye sürülürse ağrıya iyi gelir. Kan pıhtılaşmasını önler ve damarları korur. Kolesterolü düşürür ve kalbin daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olur; damar sertliğine iyi gelir. Kestane balı ve tarçın ikilisi birçok sağlık sorunu için faydalıdır. Kestane balı, öksürük rahatsızlığının tedavisinde yardımcıdır; üzerine limon sıkarak da tüketilebilir.


Resim Galerisi